[Podcast s Romčom] Naď: Trolie farmy, špióni, kybernetické a hybridné hrozby. Slovensko sa pripravuje na nové útoky
52:36

[Podcast s Romčom] Naď: Trolie farmy, špióni, kybernetické a hybridné hrozby. Slovensko sa pripravuje na nové útoky

25.01.2021

Dnešným hosťom podcastu je minister obrany SR Jaroslav Naď. Po nákupe helikoptér Black Hawk či stíhačiek F-16 sa aktuálne riešia radary za desiatky miliónov eur. Bez jednej podmienky však Naď dohodu určite nepodpíše. Profitovať z nej má Slovensko.  Na čo sa v armáde zameriavajú a ktoré veci musíme modernizovať v najbližšej dobe? Investujeme do výzbroje samotných vojakov, ako aj do chátrajúcej infraštruktúry. Naď vraví, že sila a ochota pomôcť sa ukázala najmä počas plošného testovania či výstavbe mostu na východe Slovenska.  Aký rozpočet majú ozbrojené sily k dispozícii a koľko z týchto peňazí ide na platy vojakov, opravu infraštruktúry a modernizáciu? Útoky na štát v dnešnej dome nemusia byť len fyzické. V 3. tisícročí sa využívajú najmä kybernetické útoky. Zodpovednosť nad ochranou proti hackerom má pod palcom Ministerstvo obrany. Čo sú to hybridné hrozby a ako im vie Slovensko čeliť? Ide o farmy trollov a falošné účty na sociálnych sieťach, ktorých úlohou je dezinformácia a demagógia obyvateľstva? Dá sa proti nej účinne brániť? Čo má na starosti nové oddelenie, ktoré sa týmto typom ohrozenia venuje?  To všetko a oveľa viac sa dozvieš v Podcaste s Romčom. Príjemné počúvanie.

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.