[Podcast s Romčom] Vedec Čekan: Na novú mutáciu korony vakcína nemusí účinkovať. Vieme však, čo s tým robiť
48:58

[Podcast s Romčom] Vedec Čekan: Na novú mutáciu korony vakcína nemusí účinkovať. Vieme však, čo s tým robiť

20.01.2021

Hosťom podcastu je biochemik, vedec a podnikateľ Pavol Čekan z Multiplex DX. Spoločne s virológom Borisom Klempom adaptovali slovenské PCR testy, aby zachytili aj britskú mutáciu korona vírusu. Tá sa prenáša až o 70 % ľahšie. Nominovaní sú aj na ocenenie Krištáľové krídlo. Dnes poznáme ďalšiu nebezpečnú mutáciu s Južnej Afriky. Vakcíny môžu byť voči nej bezbranné. Ako sa dá proti tomu bojovať? Pavol Čekan hovorí o jednej výhode súčasných mRNA vakcín. Vedia totiž na mutácie relatívne rýchlo reagovať. V prvom rade by sme však mali zabrániť, aby sa nová mutácia vôbec rozšírila.  Ako vláda podľa Čekana zvláda súčasnú situáciu a čo je najväčším problémom súčasnosti? Prečo je Izrael lídrom v očkovaní a čo urobil inak ako Slovensko? Je naše tempo pomalé a prikláňa sa Čekan skôr k plošnému alebo lokálnejšiemu testovaniu? To všetko a veľa ďalších zaujímavých informácií sa dozvieš v Podcaste s Romčom. Príjemné počúvanie

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.