MS v hokeji, 8. deň: Brit Kirk je najlepší strelec turnaja
11:55

MS v hokeji, 8. deň: Brit Kirk je najlepší strelec turnaja

29.05.2021

Pomaly, ale isto sa všetko dostáva do starých koľají. Slovenskí fanúšikovia ani tento rok nebudú ukrátení o prepočítavanie bodov a tí lotyšskí sa od ďalšieho týždňa vrátia na tribúny.

Aj dnešné výsledky boli „normálnejšie“ než tie z úvodného týždňa hokejového šampionátu. Tradiční favoriti pod tlakom zvládli súboje proti tímom, ktoré zvyčajne vnímame ako outsiderov.

Najzaujímavejším okamihom piatkového programu bol zápas medzi Kazachstanom a Kanadou. Ak by ste čakali, že Kazachstan bude pôsobiť ustráchaným dojmom, mýlili by ste sa. Kazachovia opäť previedli pohľadnú ofenzívnu hru, a hoci tentoraz prehrali, stále môžu reálne postúpiť medzi osem najlepších.

Kazachstan púta čoraz väčšiu pozornosť verejnosti, ktorá sa zabáva aj na tom, že jeho hráči v šatni potrebujú tlmočníka. Viacerí totiž neovládajú ruštinu a dohovárajú sa po anglicky.

Hokejový svet spoznáva aj Veľkú Britániu, ktorá v piatok podľahla Švédsku, no opäť prepísala historické štatistiky. Opäť sa ukázali jej dve najväčšie hviezdy, ktoré zažiarili aj proti Slovensku.

Jeden z nich – špičkový strelec Liam Kirk – strelil jeden z najkurióznejších gólov turnaja. Sezónu začínal v tretej švédskej lige, dnes je najlepším strelcom turnaja.

Súhrn MS v hokeji prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravil Tomáš Čorej, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.