MS v hokeji, semifinále: Kanada objavila hviezdu z karantény

05.06.2021

Neobyčajné hokejové majstrovstvá sveta napokon budú mať celkom obyčajné finále, v ktorom sa rovnako ako pred dvoma rokmi stretnú Kanada a Fínsko.

Kanaďania veľmi dobrým výkonom zdolali USA 4:2. Fíni pri výhre 2:1 nad Nemeckom sotva oslnili, ale takí sú Fíni – sotva oslnia a dostanú sa do finále.

Semifinálový deň má dvoch veľkých hrdinov, ktorí sú kandidátmi na ocenenie pre najužitočnejšieho hráča turnaja – kanadským je útočník Andrew Mangiapane a fínskym brankár Juho Olkinuora.

Hokejový príbeh Mangiapaneho je rovnako nepravdepodobný ako kanadská cesta do finále. Olkinuora je zase podobným úkazom vo fínskej bráne ako Kevin Lankinen pred dvoma rokmi.

Súhrn MS v hokeji prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravil Matej Ondrišek, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK