Športová veda: Vďaka športovaniu je starnutie fascinujúce
41:35

Športová veda: Vďaka športovaniu je starnutie fascinujúce

04.12.2020

Martin M. Šimečka sa okrem žurnalistiky venuje už vyše štyridsať rokov aj aktívnemu behu, plávaniu, jazde na koni a tenisu.

„Jeho intelektuálne jadro vždy túžilo, aby bol vzdelanejší, jeho športové jadro zasa, aby bol trénovanejší a odolnejší," píše o ňom spisovateľ László Szigeti.

V novej knihe Telesná výchova, ktorú Šimečka napísal v maringotke odstrihnutý od vonkajšieho sveta, premýšľa o pohybe, tele a mysli, o princípe neistoty a starnutí.

V rozhovore hovorí:

  • prečo sa počas komunizmu nešportovalo;
  • že pohyb pre neho nikdy nebol rutinou;
  • ako sa telá stali súčasťou našej identity;
  • prečo bez samoty nevieme, kto v skutočnosti sme.

Tento rozhovor je súčasťou nového podcastu Denníka N – Športová veda moderátora Pavla Bielika.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.