EURO, 13. deň: Ešte aj Gréci strieľali viac. Tarkovič si však za taktikou stojí
10:21

EURO, 13. deň: Ešte aj Gréci strieľali viac. Tarkovič si však za taktikou stojí

24.06.2021

Keď si futbaloví fanúšikovia na celom svete majú predstaviť absolútnu defenzívu, mnohým ako prvé napadne Grécko a ich titul majstrov Európy z roku 2004.

Gréci v troch zápasoch od štvrťfinále do finále vyhrali 1:0. Dohromady v nich vystrelili na bránku 11-krát. Keď týchto Grékov porovnávame s terajšou slovenskou reprezentáciou, Gréci budú vyznievať pomaly ako Holanďania v časoch totálneho futbalu.

Slováci trafili bránu na tomto Eure v troch zápasoch len dva razy, v oboch prípadoch dali gól. Od gólu Milana Škriniara na 2:1 proti Poliakom nevystrelili 201 minút plus nadstavený čas.

„Mama moja, Slováci sú naozaj, naozaj zlí,“ napísal na Twitter špičkový novinár a odborník na španielsky futbal Sid Lowe. Bolo to po prvom polčase, keď sme prehrávali so Španielmi ešte len 0:2.

Slováci prehrali napokon 0:5 a na celom Eure nebol zápas, v ktorom by bol medzi dvomi tímami taký veľký výkonnostný rozdiel. V celej histórii majstrovstiev Európy sa len piaty raz stalo, že niektorý tím prehral o päť gólov.

Slováci nepostúpili do osemfinále a na Eure skončia na 18. mieste z 24 tímov. Keďže nás pred turnajom experti radili na 21. miesto, šikovný marketér by 18. miesto predal pomaly ako úspech.

Lenže na slovenský „betón“ sa nedalo pozerať, a keby sa na turnaji hodnotil umelecký dojem, s Turkami by súperili o posledné miesto.

Poliaci prehrali so Švédmi 2:3, Nemci remizovali s Maďarmi 2:2, rovnako ako Portugalci s Francúzmi.

Súhrn futbalového Eura prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra. Dnes ho pre vás pripravili Štefan Bugan a Matej Ondrišek, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.