MS v hokeji, 11. deň: Rozhodlo 12 sekúnd, Rusi pomohli aj Česku

01.06.2021

Už nemusíte ďalej rátať. Postupovú matematiku pre Slovensko vypočítalo Rusko, ktoré po víťazstve nad Švédskom rozhodlo o všetkých štyroch postupujúcich z A-skupiny, vrátane Slovenska.

Bez ohľadu na výsledok dnešného zápasu s Českom majú Slováci po prehre Švédov po samostatných nájazdoch už isté miesto vo štvrťfinále, a to prvýkrát od roku 2013.

To majú aj Česi, Rusi a Švajčiari, a tak v posledných zápasoch A-skupiny sa bude dnes hrať už iba o konečné umiestnenie v tabuľke, ktoré však môže zohrať zásadnú úlohu vo štvrťfinále.

Slovensko má stále teoretickú šancu na celkové víťazstvo vo svojej skupine. Vzhľadom na dnešný program je však reálnejšie skôr tretie miesto, ku ktorému mu stačí bod z duelu proti Česku.

V prípade prehry v riadnom hracom čase skončia Slováci na štvrtom mieste. Vo štvrťfinále sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretnú s Fínskom alebo USA, ktorých mužstvá sú už istými postupujúcimi z B-skupiny.

O posledných dvoch účastníkoch štvrťfinále sa rozhodne až dnes po tom, čo Kazachstan premrhal historickú príležitosť na svoj premiérový postup medzi najlepšiu osmičku MS.

Tam sa stále nemusí dostať ani Kanada, ktorá by tak prišla o svoje prvé štvrťfinále v dejinách.

Viackrát pritom mužstvá postúpili aj s 11 bodmi a v troch prípadoch stačilo na postup iba 10 bodov.

Na týchto MS by sme však podľa pozorovateľov už nemali byť ničím prekvapení.

Súhrn MS v hokeji prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravil Edward Szekeres, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK