EURO, 5. deň: Budapešť vs. Mníchov. Pri pohľade na tribúny a na trávnik bol rozdiel zjavný

16.06.2021

Včera sme nahliadli do dvoch odlišných futbalových aj mentálnych svetov. Kým maďarský premiér Viktor Orbán zabezpečil, aby v Budapešti mohlo byť na futbale vypredané, v nemeckom Mníchove pustili na tribúny len 13-tisíc divákov.

Rozdiel to bol aj na trávniku – v Budapešti sme videli odolávanie úpornej maďarskej obrany a dlhé trápenie portugalskej ofenzívy. Portugalsko napokon vyhralo 3:0 nad Maďarskom.

V Mníchove síce padol len jeden gól pri víťazstve Francúzska nad Nemeckom, ale individuálneho majstrovstva sme videli násobne viac ako v budapeštianskom zápase.

A na trávnik sa v Allianz Arene nedostali len hviezdy z Ligy majstrov, ale aj nečakaný hosť – aktivista, ktorý naň dopadol zo vzduchu.

Súhrn futbalového Eura prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravil Michal Červený, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK