Športová veda: Deti, ktoré sa hýbu, sú kreatívnejšie a bystrejšie

18.06.2021

Štúdie nám hovoria, že pocit eufórie prichádza približne po dvadsiatich minútach po pohybovej aktivite. Už pol hodina chôdze má vplyv na lepšie kognitívne schopnosti, hovorí Petra Pačesová z Fakulty telesnej výchovy a športu na Univerzite Komenského v Bratislave.

Niektoré výskumy dokonca preukázali, že deti s aktívnym pohybom dosahovali lepšie kreatívne zručnosti, telesnej výchovy však máme na školách málo. „Je to veľká škoda, návyk hýbať sa budujeme u detí už v detstve,“ hovorí.

Šport však nie je oddychom pre všetkých. „Stačí si zapnúť televízny program, v ktorom sa ľudia snažia schudnúť. Pri nich o relaxačnom účinku nemôže byť ani reč,“ dodáva športová psychologička.

V ďalšej epizóde Športovej vedy sa s ňou rozprával Pavel Bielik.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK