MS, štvrťfinále: Američan si vyberie malého Slováka, aby dokázal, aký je tvrďas, hneval sa Ramsay

04.06.2021

Slovenskí hokejisti majú za sebou prvé štvrťfinále majstrovstiev sveta po ôsmich rokoch. Zápas im nevyšiel, s Američanmi prehrali 1:6 a azda jediným pozitívom vo štvrťfinále bolo, že mladí hráči nazbierali skúsenosti.

Craig Ramsay mladíkom opäť dôveroval. Do prvých dvoch formácií zaradil Šimona Nemca, Juraja Slafkovského (obaja majú 17) aj Samuela Kňažka (18). V bránke uprednostnil 24-ročného Húsku pred skúsenejším 32-ročným Júliusom Hudáčkom.

Mladým hráčom sa proti USA nedarilo, ale to isté môžeme povedať aj o ich skúsenejších spoluhráčoch. Američania boli v zápase jasne lepší, napriek tomu Ramsay na tlačovke po zápase netypicky kritizoval rozhodcov.

Miroslav Šatan po zápase pripomenul, že v NHL hrá zo Slovákov len Marián Studenič, ktorý tam odohral pár zápasov, zatiaľ čo Američania mali viacero hráčov z najlepšej ligy sveta.

Vo štvrťfinále nakoniec vypadli všetky tímy zo slovenskej skupiny. V troch tesných zápasoch Švajčiari prehrali s Nemcami, Rusi s Kanaďanmi a Česi s Fínmi.

Súhrn MS v hokeji prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravil Štefan Bugan, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK