Športová veda: Červené víno a iné mýty o spánku
51:24

Športová veda: Červené víno a iné mýty o spánku

05.02.2021

Pri športe dochádza k upokojeniu po troch až štyroch hodinách, a hoci sme svedkami večerných zápasov špičkových športovcov, viaceré štúdie potvrdzujú, že je to záťaž, ktorá narušuje ich spánok, hovorí Imrich Mucska, odborník na spánok a predseda Slovenskej spoločnosti spánkovej medicíny.

V rozhovore sa dočítate:

  • či dôverovať fitnes náramkom;
  • aký prípravok z lekárne nám môže pomôcť;
  • že sú ľudia, ktorí nespia celý život;
  • prečo nedostatok spánku súvisí s priberaním;
  • či je pred spaním vhodný ľahký strečing;
  • prečo Messimu nestačí poobedný šlofík.

Podcast moderuje Pavel Bielik.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.