EURO, osemfinále: Veľký večer futbalu. Šanca, že sa to stane, bola 0,0064 %
12:42

EURO, osemfinále: Veľký večer futbalu. Šanca, že sa to stane, bola 0,0064 %

29.06.2021

Pondelkový program Eura by si zaslúžil knihu, budeme si však musieť vystačiť so súhrnom. Okrem štrnástich gólov a drámy do poslednej chvíle sme videli aj niečo veľmi málo pravdepodobné.

Španieli a Francúzi mali dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času dvojgólový náskok proti Chorvátom, respektíve Švajčiarom. Pravdepodobnosť, že oba tímy nevyhrajú v riadnom hracom čase, bola podľa výpočtov ESPN 0,0064 %. A presne to sa stalo.

Prvé osemfinále, v ktorom boli úspešnejší Španieli, malo dvoch nečakaných hrdinov. Jednému sa na začiatku turnaja vyhrážali smrťou, druhý v úvode zápasu urobil jednu z najbizarnejších chýb v histórii európskych šampionátov. Martin Dúbravka si však ešte nemôže vydýchnuť, jeho kiks bol podľa zahraničného trénera ešte komickejší.

Chorváti, ktorým chýbala jedna z najväčších hviezd, urobili výborné taktické rozhodnutie, ktorým kompletne zmenili obraz hry a vybojovali si predĺženie, v ňom však zahodili zlomovú šancu.

Z druhého osemfinále, ktoré malo prakticky totožný priebeh, prekvapivo postúpili Švajčiari. Aj tento zápas mal svojho hrdinu, tentoraz však smutného. Stal sa ním Kylian Mbappé, ktorý svojimi vlastnými slovami v kľúčovej chvíli „zlyhal“.

Súhrn futbalového Eura prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravili Tomáš Čorej a Pavel Bielik, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.