Výklus: Môžu rýchli futbalisti súperiť so šprintérmi?
12:01

Výklus: Môžu rýchli futbalisti súperiť so šprintérmi?

11.05.2021

DK Metcalf, jeden z najrýchlejších hráčov amerického futbalu, sa postavil na štart v behu na 100 metrov a na prestížnom atletickom podujatí si zmeral sily s profesionálnymi šprintérmi.

V meste Walnut neďaleko Los Angeles sme tak aspoň čiastočne dostali odpoveď na otázku, ktorú si v uplynulých rokoch kládli fanúšikovia aj novinári hneď niekoľkokrát.

Dokázali by výnimoční športovci z iných odvetví konkurovať elitným atlétom?

Kým v USA sa spomenutá debata stáva témou dňa hlavne vďaka hráčom amerického futbalu, v našich zemepisných šírkach ju nastoľujú predovšetkým futbalisti.

Vznikajú dohady, či by rýchly útočník Paríža St. Germain Kylian Mbappe dokázal súperiť s Usainom Boltom, či by Cristiano Ronaldo vďaka skvelému odrazu mohol konkurovať basketbalistom a skokanom do výšky, alebo či by neúnavný záložník FC Chelsea N’Golo Kanté dokázal pretekať s africkými vytrvalcami.

Nedeľný výkon DK Metcalfa potvrdil, že odpoveď na uvedené otázky je jednoznačná.

Nie, futbalisti na profesionálnych atlétov nestačia!

A platí to aj napriek tomu, že hráč amerického futbalu svojím výkonom výrazne prekonal očakávania odborníkov.

Výklus je pravidelný týždenný newsletter o behu, vychádza každý utorok. Posielame ho aj e-mailom.

Dnes ho pre vás pripravil Peter Kováč, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.