Výklus: Aj od športu si treba oddýchnuť, dovolenku bez pohybu však odborníci neodporúčajú
09:21

Výklus: Aj od športu si treba oddýchnuť, dovolenku bez pohybu však odborníci neodporúčajú

29.06.2021

Začína sa leto, obdobie, ktoré si spájame s oddychom od práce. Nemali by sme si však oddýchnuť aj od športu?

Minimálne pri vrcholových športovcoch je odpoveď jednoznačná.

Dôkladný oddych zvyčajne nasleduje krátko po vrcholnom podujatí, napríklad po olympiáde, pričom jeho podoba a dĺžka môže byť rôzna.

Niektorí športovci nevydržia bez pohybu ani týždeň, iní nerobia nič aj viac ako mesiac.

Odborníci sa zhodujú, že úplný oddych od tréningu je dôležitou podmienkou napredovania a takisto efektívnym prostriedkom ku športovej dlhovekosti.

Tvrdia to aj napriek tomu, že oddych na tele zanecháva aj negatívne následky. Štúdia na futbalistoch ukázala, že v čase oddychu stratili vytrvalosť a stúpol u nich percentuálny podiel telesného tuku.

Výklus je pravidelný týždenný newsletter o behu, vychádza každý utorok. Posielame ho aj e-mailom.

Pripravil ho Peter Kováč, prečítal Ladislav Urbán. 

Počas letných prázdnin bude mať Výklus prestávku, dôkladne zregenerujte, stretneme sa opäť v septembri.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.