Športová veda: Zrýchlenie vďaka vegánstvu je mýtus
35:31

Športová veda: Zrýchlenie vďaka vegánstvu je mýtus

08.01.2021

Nadmerná konzumácia mäsa zabíja, ale prečo sa polarizujeme, pýta sa Viktor Bielik, športový fyziológ, vedec a lektor v oblasti zdravej výživy a telesného pohybu.

„Nie je dokázané, že by sa športový výkon vegánov líšil od všežravcov. Niektorí pociťujú zrýchlenie pri prechode na rastlinnú stravu, no často je to spôsobené tým, že sa im znížila telesná hmotnosť. Ide o všeobecne známy fakt, ktorý vyplýva taktiež z vedeckej literatúry,“ tvrdí.

Tento rozhovor je súčasťou nového podcastu Denníka N – Športová veda, ktorý pripravuje Pavel Bielik.

V rozhovore sa dočítate:

  • aká je bezpečná dávka mäsa za týždeň;
  • ako ho vieme nahradiť rastlinnou stravou;
  • či pri vegánstve hrozí strata svalovej hmoty;
  • či sú vegánske proteíny najlepšie na trhu;
  • prečo dokument The Game Changers zavádza.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.