Euro, 3. deň: Do Boerovo Holandsko sa oplatí vidieť

14.06.2021

V nedeľu sme videli dosiaľ najlepší futbal na Eure a nepriniesol ho očakávaný zápas Angličanov s Chorvátmi, ale dramatický triumf Holandska nad Ukrajinou 3:2.

Anglicko vôbec prvý raz v histórii začalo majstrovstvá Európy víťazne a José Mourinho sa utvrdil v názore, že je pripravené vyhrať aj celý turnaj.

Hviezdami tretieho dňa boli Holanďan Denzel Dumfries a Angličan Kalvin Phillips – prvý z nich strelil víťazný gól a druhý zase ubránil chorvátske hviezdy na čele s Lukom Modričom.

V súhrne hracieho dňa:

  • prečo majú Holanďania potenciál byť zabávačmi Eura;
  • že Dumfriesa v Karibiku vysmiali za sen hrať za Holandsko;
  • ako anglickí fanúšikovia neposlúchli ani Borisa Johnsona;
  • ako bláznivý tréner Bielsa z Phillipsa urobil reprezentanta;
  • čo Mourinha tak nadchlo na hre Anglicka.

Súhrn futbalového Eura prinášame po každom hracom dni. Pripravil ho Matej Ondrišek, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK