Štát začína nalievať milióny do cyklotrás. Využite situáciu, apeluje národný cyklokoordinátor

27.05.2020
Oprávnení žiadatelia majú od minulého roka možnosť čerpať peniaze na cyklotrasy už aj z vládnych peňazí. "Za sedem rokov vo funkcii národného cyklokoordinátora sa mi podarilo minimálne to, že minulý rok bol schválený zákon, vďaka ktorému sme hneď na prelome rokov pridelili 13 miliónov eur 61 oprávneným žiadateľom - obciam, občianskym združeniam či vyšším územným celkom," hovorí Peter Klučka. Dotácie rozdeľuje ministerstvo dopravy a výstavby, na ktorom Klučka pracuje ako dohodár. Jeho funkcia vznikla v roku 2013, nikto iný ju doteraz nezastával. Keď sa v roku 2016 dostal do dôchodkového veku, po dvojmesačnej pauze sa vrátil na úrad. V podcaste hovorí, či počas koronakrízy začalo bicyklovať viac ľudí, kde vidí rezervy cyklodopravy na Slovensku, čo si myslí o dotáciách na bicykle či ako sa od jeho nástupu zvýšil podiel bicyklov na premávke na Slovensku.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK