MS v hokeji, 12. deň: Tešíme sa na štvrťfinále, ale asi až príliš, hovorí Ramsay

02.06.2021

Slovenskí hokejisti uzavreli svoje pôsobenie v A-skupine majstrovstiev sveta vysokou prehrou 3:7 s Českom, po ktorej obsadili 4. miesto. Vo štvrťfinále nastúpia vo štvrtok proti Spojeným štátom, Česi si zahrajú s Fínskom.

V stretnutí potešili aspoň obaja 17-roční mladíci Šimon Nemec a Juraj Slafkovský. Nemec bol aj podľa Craiga Ramsayho najlepším slovenským hráčom a Slafkovský si prvý raz na turnaji vyskúšal pozíciu centra.

Na poslednú chvíľu sa do štvrťfinále dostala aj Kanada, ktorej vo večernom zápase pomohli Nemci. Hoci turnaj priniesol viacero prekvapení, okrem Švédov napokon budú hrať vo štvrťfinále všetky krajiny, od ktorých sa to čakalo.

Smutným hrdinom turnaja sa stal bieloruský brankár Konstantin Šostak, ktorý musel proti Rusom striedať ešte skôr než proti Slovákom.

Súhrn MS v hokeji prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravil Matej Ondrišek, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK