EURO, 1. deň: Pôsobiví Taliani nedali Turecku šancu

12.06.2021

16. ME vo futbale odštartovali na Olympijskom štadióne v Ríme tenor operného speváka Andreu Bocelliho a lopta, ktorú do stredu ihriska doviezlo malé auto ovládané na diaľku.

Pri príchode na trávnik sa takmer zaseklo, čo s úsmevom sledovalo o niečo menej ako 13-tisíc prítomných divákov. Tí vytvorili atmosféru, akú väčšina fanúšikov nezažila po celú uplynulú sezónu. Pandémiu a prázdne tribúny konečne nahradilo zborové skandovanie, vejúce zástavy aj pestré kostýmy tvorivých priaznivcov.

Okrem divákov bol však pôsobivý aj výkon domácich Talianov, ktorí po totálnej dominancii zdolali bezmocné Turecko v pomere 3:0 a pokorili hneď niekoľko rekordov.

Po roku 1960, kedy sa konali premiérový európsky šampionát, to bol totiž prvý otvárací zápas ME, v ktorom padli aspoň tri góly. Toľko Taliani v dejinách ME v jednom zápase nikdy predtým nestrelili.

„Bol to dokonalý výkon. Boli sme trpezliví a dobre sme narábali s loptou. Potom som zbadal môjho syna na tribúne. Bolo to emotívne,“ hodnotil pre taliansky Sky Sport najlepší hráč zápasu Leonardo Spinazzola.

Turecko do stretnutia nastupovalo so skvelou defenzívnou bilanciou. V 10 zápasoch kvalifikácie inkasovalo iba trikrát. V Ríme však rovnaký počet gólov dostalo v rozpätí 26 minút.

„Nebol to náš deň,“ zhrnul v krátkosti turecký kouč Senol Günes.

Súhrn futbalového Eura prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravil Edward Szekeres, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK