Výklus: To, čo Eriksenovi, sa môže stať aj rekreačnému športovcovi

15.06.2021

Dánsky futbalista Christian Eriksen počas zápasu Eura stratil vedomie a aj napriek expresnému zásahu záchranárov sa ho podarilo oživiť až po piatich minútach.

Incident priniesol viacero otázok vrátane tej, ako je možné, že sa podobná situácia stane 29-ročnému profesionálnemu športovcovi, ktorý je pod pravidelným drobnohľadom lekárov.

O čo viac sa potom majú obávať rekreační športovci, ktorí sa nikdy nedostanú k takej detailnej lekárskej prehliadke, akú podstupujú profesionáli?

Pýtali sme sa športovej a pohybovej lekárky Lucie Knappkovej a rozprávali sme sa aj so súdnym lekárom Michalom Kováčom, ktorý sa v práci stretáva aj s úmrtiami mladých športovcov pri fyzickej aktivite.

Odborníci hovoria o prevencii, o tom, aké sú signály, že niečo nie je v poriadku, aj o tom, ktoré športy sú rizikové.

Výklus je pravidelný týždenný newsletter o behu, vychádza každý utorok. Posielame ho aj e-mailom.

Pripravil ho Peter Kováč, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK