MS v hokeji, 10. deň: Rusi urobia svoju robotu, verí Slafkovský (+ postupová matematika)

31.05.2021

Slovenskí hokejisti prehrali so Švédmi 1:3 a opäť sa začalo počítať. Každoročné rátanie postupových scenárov je na Slovensku terčom vtipov. Realita je však taká, že počítajú aj iné krajiny.

Švédske a české médiá sú plné článkov o tom, čo sa musí stať, aby ich reprezentácie postúpili do štvrťfinále. Akurát Kanaďania príliš nepočítajú, pretože ich popri play-off NHL svetový šampionát ani veľmi nezaujíma.

Craig Ramsay vyhlásil, že sa nechce spoliehať na pomoc súperov. Napriek tomu sa slovenskí fanúšikovia v pondelok zmenia na dánskych a ruských.

Tréner musí riešiť problémy so zostavou. Viacerých hráčov trápia zranenia a Pavol Skalický opustil tím po zápase so Švédmi „z osobných dôvodov“.

Ramsay vysvetľoval, prečo si v 28-člennej nominácii nenechal voľné miesto, čím sa pripravil o možnosť dodatočne počas turnaja povolať napríklad Adama Ružičku, ktorý nedávno debutoval v NHL za Calgary Flames.

17-ročný Juraj Slafkovský naplno ukázal, prečo sa o ňom hovorí ako o hokejistovi, ktorý sa môže dostať do prvej desiatky Draftu NHL.

Súhrn MS v hokeji prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravil Štefan Bugan, prečítal Ladislav Urbán.

 

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK