EURO, štvrťfinále: Rozprával sa s politikmi, aby zistil, ako hrať
10:04

EURO, štvrťfinále: Rozprával sa s politikmi, aby zistil, ako hrať

04.07.2021

Presne pred tromi týždňami sme sledovali jeden z najhrôzostrašnejších okamihov histórie európskych šampionátov, keď počas zápasu medzi Dánskom a Fínskom skolaboval Christian Eriksen.

Dánsky futbalista je, našťastie, v poriadku a darí sa aj jeho spoluhráčom. Napriek dvom prehrám postúpili zo skupiny a dnes sú v semifinále Eura.

Veľký podiel má na tom tréner, ktorého angažovanie spočiatku nikto nechápal. Kasper Hjulmand niektorým pripomína psychológa, zamýšľa sa nad národnou identitou a odmieta hrať „len“ na výsledky.

Anglický tréner Gareth Southgate zvláda na turnaji veľmi ťažkú úlohu. Hoci v každom zápase nechá zhruba polovicu ofenzívnych hviezdičiek na lavičke, v kolektíve nemá žiadne konflikty.

Southgate je v komunikácii s hráčmi mimoriadne dobrý a k pohode v tíme pomáhajú aj výsledky. Pri štvrťfinálovom víťazstve 4:0 nad Ukrajinou Angličania prekonali viacero rekordov a gól dal dokonca aj Jordan Henderson, ktorý na to čakal 62 zápasov.

Súhrn futbalového Eura prinášame po každom hracom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Dnes ho pre vás pripravili Tomáš Čorej a Štefan Bugan, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.