Výklus: Príbeh šprintérov z ikonickej fotografie opäť ožíva

01.06.2021

Dotazník, ktorý v uplynulých mesiacoch vyplnilo viac ako 3500 športovcov, opäť pripomenul jeden z najznámejších športových momentov.

Ide o ikonickú fotografiu dvoch amerických šprintérov, ktorí na letnej olympiáde v Mexiku 1968 na stupni víťazov vystreli ruku na protest proti rasovej segregácii.

Za gesto ich vylúčili z hier a doma ich čakalo opovrhnutie, ktoré vyústilo do viacerých životných tragédií. Uznania sa dočkali až po rokoch.

Dnes jeden z dvojice iniciuje diskusiu o tom, či protestné gestá patria na športové podujatia vrátane olympiády.

Práve to sa vo veľkom dotazníku pýtal športovcov Medzinárodný olympijský výbor spolu so slovenskou strelkyňou Dankou Bartekovou.

Výklus je pravidelný týždenný newsletter o behu, vychádza každý utorok. Posielame ho aj e-mailom, vypočuť si ho môžete aj ako podcast na kanáli Športové podcasty vo svojej podcastovej aplikácii.

Dnes ho pre vás napísal Peter Kováč, prečítal Ladislav Urbán.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK