Traja o športe #7: Vyhorieť sa dá už na strednej, 2. časť
44:42

Traja o športe #7: Vyhorieť sa dá už na strednej, 2. časť

10.02.2021

Triatlonista Richard Varga má po tridsiatke, no s vyhorením má skúsenosti už od strednej školy a čiastočne vyhorený sa cíti dodnes.

Hokejový reprezentant Branislav Rapáč má 27 rokov a od majstrovstiev sveta do 20 rokov trpí úzkosťami a nespavosťou. Problémy riešil tabletkami a neskôr aj so psychológom. Už mu je lepšie, ale stále to nie je ideálne.

Martin Miler je psychológ špecializujúci sa na vyhorenie, no sám v istom období kariéry vyhorel.

Všetci traja otvorene hovoria o svojom duševnom zdraví v najnovšej epizóde podcastu Traja o športe, ktorá je rozdelená na dve časti.

Dozviete sa aj:

  • prečo je Peter Sagan vzorom zrelosti;
  • prečo vo svete triatlonistu nie je bežné len tak ísť na kávu;
  • prečo skôr vyhoríme vtedy, keď nás práca baví;
  • aké chyby robia tréneri detí či
  • ako sa dá prejsť vyhorením už počas strednej školy.

Podcast moderuje Michal Červený, športový reportér Denníka N.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.