Duel Tittel vs. Kohút: Nie je v poriadku, keď je štátny znak na drese pod pazuchou

11.04.2019
Slovenský zväz ľadového hokeja je pripravený na alternatívu, že na prvé tri zápasy májových majstrovstiev sveta nastúpia reprezentanti v dresoch s logom s hokejkami namiesto kopcov. Zvyšné zápasy zrejme odohrajú v dresoch, ktoré majú na prednej strane namiesto nového loga slovenský štátny znak. V podcaste Denníka N to nevylúčil Martin Kohút, prezident zväzu. Dôvodom je novela zákona o štátnych symboloch, ktorú predložili poslanci SNS Anton Hrnko, Jaroslav Paška, Štefan Zelník, Tibor Jančula a Dušan Tittel. Do platnosti vstúpi 15. mája, šampionát sa začína 10. mája. Hokejistom prikazuje logo za znak vymeniť táto veta: "Iné grafické prvky športového odevu s výnimkou štartovného čísla nesmú byť nadradené vyobrazeniu štátneho znaku." Práve Tittel a Kohút boli hosťami podcastového duelu moderátora Michala Červeného. Partnerom diskusie je Slovenský olympijský a športový výbor. Článok, v ktorom nájdete vyobrazenie loga a štátneho znaku nájdete tu.

Podcast Športové podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK