Opera SND: Orfeus a Euridika
23:29

Opera SND: Orfeus a Euridika

28.03.2021

Grécko a opera. Dvaja nerozluční partneri – vzťah hudobného divadla ku gréckym témam bol a je dodnes kľúčový. Slovenské národné divadlo sa vlastným projektom pripája k oslavám 200. výročia nezávislosti Grécka: pripravilo špeciálny podcast, venovaný najvýraznejšej gréckej antickej inšpirácii v opere – príbehu Orfea. Dramaturg Jozef Červenka v ňom pripomenie vynikajúcu inscenáciu opery Christopha Willibalda Glucka Orfeus a Euridika, ktorú uviedol súbor Opery SND v roku 2008 v réžii poľského režiséra Mariusza Trelińského, v scéne Borisa Kudličku a v skvelom slovenskom obsadení.

Réžia: Marek Mokoš  
Zvuková réžia, strih a zvuk: Patrik Pačes

Podcast SND – Sme Národné je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.