V Nemecku po slovensky. Slovenské Turja Remety. Spievajte s nami. Slovenský folklór v Ostrave. (27.11.2019 17:30)
19:52

V Nemecku po slovensky. Slovenské Turja Remety. Spievajte s nami. Slovenský folklór v Ostrave. (27.11.2019 17:30)

27.11.2019
Správy.Téma dňa.O aktivitách Slovákov zo Srbska žijúcich v nemeckom Gomaringene s predsedom Slovenského spolku Martinom Valovcom. O živote v slovenskej obci na Ukrajine hovoria učiteľka slovenčiny Elmíra Pilipová, slovenský kńaz Anton Jedinák a študenti študujúci na vysokých školách na Slovensku. Vo vydavateľstve RTVS vyšlo CD Pavla Zelenaya pod názvom „Spievajte s nami“ na ktorom sú ľudové piesne pre deti prezentované ako ľudové karaoke (príspevok nie je v podcastovej verzii). Jiří Macháček o založení súboru Šmykňa, prvého slovenského folklórneho súboru na Severnej Morave po rozdelení Československa.

Podcast Slovensko dnes, magazín o Slovensku je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.