Slováci na severnej Morave. Slováci spoznávajú krajanov na Bihore. Tam zložili aj svoje kosti – slovenské cintoríny na Dolnej
27:09

Slováci na severnej Morave. Slováci spoznávajú krajanov na Bihore. Tam zložili aj svoje kosti – slovenské cintoríny na Dolnej

28.10.2020
Správy. Téma dńa. Slováci na severnej Morave – aktivity Slovákov v Ostrave, spolunažívanie Slovákov a Čechov v Horní Bečve, českej obci pri slovenských hraniciach, o štúdiach na Slovensku hovorí Ján Rokyta, najvýznamnejší český cimbalista; Tam zložili aj svoje kosti- prof. Ján Botík o pomníkoch a cintorínoch dolnozemských Slovákov žijúcich v Rumunsku, Srbsku, Chorvátsku a Maďarsku; Slováci spoznávajú Slovákov- príbeh Naďi Jacko Ujsakovej, ktorá posledných desať rokov navštevuje krajanov v rumunskom Bihore a pomáha im pri rekonštrukcii obecných objektov a pri prácach v domácnostiach.

Podcast Slovensko dnes, magazín o Slovensku je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.