Petrovecká slovenská zabíjačka. Večnosť koreňov. Klenoty UNESCO. (11.3.2020 17:30)
24:39

Petrovecká slovenská zabíjačka. Večnosť koreňov. Klenoty UNESCO. (11.3.2020 17:30)

11.03.2020
Správy. Téma dńa. O tradíciách počas zabíjačky, ktoré dodržiavajú Petrovčania aj v súčasnosti hovorí Milina Ćastvanová z Báčskeho Petrovca v Srbsku. Kniha slovenského spisovateľa Jozefa Leikerta, ktorá vyšla v Anglicku je špecifická tým, že tvorí jedna báseň preložená do 33 jazykov. Na prezentácii slovenského veľvyslanectva v Londýne ju recitovali veľvyslanci pôsobiaci v Anglicku. Prezentácia knihy sa uskutočnila pri príležitosti Medzinárodného dňa rodných jazykov. Klenoty UNESCO – Spiš, avízo 3. kola súťaže.

Podcast Slovensko dnes, magazín o Slovensku je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.