Na návšteve u krajanov: Selenča – slovenská obec v Srbsku. (17.6.2020 17:30)
24:47

Na návšteve u krajanov: Selenča – slovenská obec v Srbsku. (17.6.2020 17:30)

17.06.2020
Správy. Téma dňa. Selenča – slovenská obec v Srbsku. Zaujímavá je tým, že je to jediná slovenská obec vo Vojvodine, kde žijú katolíci, v ostatných žijú evanjelici. Obec na Slovensku zviditeľnila Anička Berédiová, ktorá sa dostala do finále televíznej šou Zem spieva a narodil sa tu významný slovenský prozaik a novinár Ján Čajak. Obec má bohatú históriu, slovenskú školu, darí sa tu metliarstvu a pred 16 rokmi tu vznikol podnik Zdravo, ktorý vyrába ovocné a zeleninové šťavy, vznikol vďaka spolupráci so Slovenskom, produkty sú aj na americkom trhu.

Podcast Slovensko dnes, magazín o Slovensku je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.