Spomienka na november v USA. Novembrové podujatia v Paríži. Pád železnej opony jej umožnil zahraničné štúdium. Vyplatil som pas.
24:30

Spomienka na november v USA. Novembrové podujatia v Paríži. Pád železnej opony jej umožnil zahraničné štúdium. Vyplatil som pas.

13.11.2019
Správy. Téma dńa. Slováci žijúci v New Yorku spomínajú na novembrové udalosti v roku 1989. Igor Slobodník, veľvyslanec SR vo Francúzsku o novembrových udalostiach v Paríži. Bratislavčanke Jane Gagner umožnili novembrové udalosti spred 30-tich rokov študovať vo francúzskom Lyone, v meste zostala tu žiť a založila tu slovenský spolok. Paul Stacho hovorí o tom, ako krajania prijímali správy o zmene v bývalom Československu a páde železnej opony. Gustav Albert, slovenský farár z Novej Huty o tom ako zmenili novembrové udalosti krajanský život na rumunskom Bihore. Jana Kirchner, slovenská speváčka žijúca v Londýne spomína na udalosti, ktoré prežila v bývalom Československu.

Podcast Slovensko dnes, magazín o Slovensku je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.