Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť. Nová Huta, slovenská dedinka v Rumunsku. Batatový kráľ, Darko Ďurica z Iloku. Pamiat
24:38

Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť. Nová Huta, slovenská dedinka v Rumunsku. Batatový kráľ, Darko Ďurica z Iloku. Pamiat

15.04.2020
Správy. Téma dńa. Nemilovať knihu, znamená nemilovať múdrosť – slovenskí spisovatelia žijúci a píšuci v USA. Nová Huta – slovenská dedinka v Rumunsku v ktorej histórii dominuje sklárska výroba a v súčasnosti je v slovenskom svete známa ako krajanské pútnicke miesto. Batatový kráľ - Darko Ďurica z Iloku vyštudoval vysokú školu poľnohospodársku v Nitre, v súčasnosti sa venuje popri pedagogickej práci aj pestovaniu batátov. Pamiatky UNESCO - avízo súťaže 4. kola.

Podcast Slovensko dnes, magazín o Slovensku je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.