Krajania sa stretli pri kameni. Slovenská Budapešť. Farnosti zasvätené sv. Cyrilovi a Metodovi v USA a Kanade. (8.7.2020 17:30)
21:32

Krajania sa stretli pri kameni. Slovenská Budapešť. Farnosti zasvätené sv. Cyrilovi a Metodovi v USA a Kanade. (8.7.2020 17:30)

08.07.2020
Správy. Téma dňa. Krajania sa stretli pri kameni – predstavitelia štátnych orgánov a inštitúcií Slovenskej republiky a krajania sa stretli pri základnom kameni Pamätníka slovenského vysťahovalectva v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke. Stalo sa tak po 20-tykrát pri príležitosti Pamätného dňa Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorý si pripomíname 5. júla. Slovenská Budapešť – o histórii príchodu Slovákov do hlavného mesta Maďarska, ich účasti na budovaní mesta a súčasných aktivitách, hovorí predsedníčka Celoštátnej samosprávy v Maďarsku Alžbeta Hollerová Račková. Farnosti zasvätené sv. Cyrilovi a Metodovi – o15-ich slovenských farnostiach zasvätených solúnskym bratom v Amerike a Kanade hovorí kňaz Ben Kosnáč, ktorý 20 rokov slúžil vo farnosti Sv. Cyrila a Metoda na predmestí Detroitu, v štáte Michigan.

Podcast Slovensko dnes, magazín o Slovensku je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.