Slováci v zahraničí: prof. Peter Šutovský
03:12

Slováci v zahraničí: prof. Peter Šutovský

21.09.2016
Profesor Peter Šutovský pochádza z Beckova, okres Nové Mesto nad Váhom. Na jar 1994 odišiel do Spojených štátov a teraz pracuje ako reprodukčný biológ na univerzite University of Missouri, Division of Animal Sciences, ktorá je preslávená poľnohospodárskym a biologickým výskumom. Profesor Šutovský sa podieľa na vývoji technológií pre lepšiu diagnostiku neplodnosti. Vyvíjajú nielen techniku na diagnostiku, ale aj aby sa zvýšila šanca oplodnenia. A viete aké sú tie najčastejšie problémy neplodnosti? Okrem životného štýlu a životného prostredia je to aj vek ľudí, kedy majú prvé dieťa a oddiaľujú rodičovstvo. Slovák Peter Šutovský žije v zahraničí už 22 rokov. Je vášnivý vinár, o víne píše aj do časopisu Vinotéka a prispieva aj do Beckovských novín. https://www.expres.sk/75714/slovensky-profesor-sa-v-usa-zaobera-skumanim-neplodnosti/

Podcast Slováci v zahraničí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.