#Politológia: Demokracia (občianska náuka)
07:35
Podcast: Schooltag

#Politológia: Demokracia (občianska náuka)

27.09.2021
Dnešné volebné právo je väčšinou univerzálne, čo znamená, že právo voliť majú rovnako ženy ako aj muži, a nikoho veľmi nezaujíma, ako ste na tom s majetkom. Len musíte mať aspoň 18 rokov. Kedysi však tomu nebolo tak. Demokracia sa totižto zrodila už v Grécku. Určite ste už počuli o priamej aténskej demokracii. Tam však mohli voliť len slobodní muži starší ako 30 rokov s majetkom. Túto epizódu podcastu Schooltag ti prináša Slovenská sporiteľňa. Space účet ti teraz dá 60 € na to, čo ťa robí šťastným. Otvor si Space účet s kartou Visa jednoducho cez apku George a získaj bonus až 60 €. Viac na space.sk Viac info: https://www.schooltag.sk/ https://www.instagram.com/schooltag.sk/

Podcast Schooltag je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.