Šetkocem (časť 2)
10:11

Šetkocem (časť 2)

28.02.2021

Rozprávka o zlatníkovi Janíkovi a jeho žene Katarínke pokračuje. Jedného dňa vyskočila Jankovi na chrbát malá potvorka zvaná Šetkocem a úplne ho ovládla. Odvtedy sa mládenec prestal usmievať a celé dni i noci len pracoval. Pod vplyvom Šetkocema sa vypracoval až na zámockého zlatníka. Teraz si prezerá svoju novú kráľovskú zlatnícku dielničku, na svoju Katarínku nemyslí, zo života sa neteší, len na tých kráľovských šperkoch pracuje. Šetkocem sa naopak raduje a zo dňa na deň rastie. 

Ako to celé dopadne? Podarí sa Janíkovi dostať zo Šetkocemovej moci? A čo múdra Katarínka? Spomenie si na ňu Janík vôbec ešte niekedy?

Podcast Rozprávky z Grmkova je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.