Podcast: Rozhovory ZKH

Visolajský: Väčšina pacientov covid-19 vo vážnom stave má obezitu

21.04.2020
"V tejto situácii sa ukázalo ako dôležitá armáda a bravúrne pomáhajú. Ja sám som prekvapený aká je armáda užitočná a ako veľmi pomáhajú," hovorí člen permanentného krízového štábu a lekár Peter Visolajský.Armáda bude pomáhať aj v nemocniciach, niektorých vojakov preškolia na sanitárov."Bude tam treba aj veľa chlapskej sily. Až tri štvrtiny pacientov, ktorí sú v nemocniciach vo vážnom stave, majú obezitu. Až tri štvrtiny týchto pacientov. Je to pre sestry náročné aj fyzicky, musia ich otáčať, aby nemali preležaniny," hovorí šéf Lekárskeho odborového združenia a člen krízového štábu Peter Visolajský.Aké problémy majú lekári a sestry? Kedy sa začnú otvárať prevádzky a sú už nemocnice pripravené na vyšší počet pacientov?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Petrom Visolajským zo 17. apríla. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK