Ochranár Baláž: Už teraz je Štrbské pleso zastavané a bez vkusu

01.06.2020
"Už teraz to na mňa pôsobí, že je to príliš prestavané, všelikde trčia žeriavy, stavia sa tam vyhliadková veža a vyzerá to tak, že keby sa všetky plány zrealizovali, prídete síce na Štrbské pleso ale ocitnete sa v ďalšom meste, lebo všade na okolo bude asfalt a budovy," hovorí ochranár a člen predsedníctva Spolu Erik Baláž."Tieto zmeny schválili miestni poslanci ešte v roku 2018, ale ja dúfam, že úplne všetko sa nezrealizuje," dodáva a hovorí, že chybu robí aj štát, ktorý stále neprijal zonáciu národných parkov a nespravuje poriadne ani svoje pozemky.Bude Štrbské pleso vyzerať ako Jasná? Ako je možné, že je povolená masívna výstavba v srdci Tatranského národného parku?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ochranárom a členom predsedníctva Spolu Erikom Balážom. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK