Cigániková: Nikto nevie ako to s interrupciami dopadne. Môžeme vyhrať my aj oni
21:49
Podcast: Rozhovory ZKH

Cigániková: Nikto nevie ako to s interrupciami dopadne. Môžeme vyhrať my aj oni

25.09.2020
"Nie je to len moja robota, je to naozaj návrh naprieč celou koalíciou. Rokovali sme spolu hodiny, oni nám dodali paragrafové znenie tých vecí, ktoré chceli. Keby návrh podávala len SaS, je prísnejší, ale naschvál sme to nechali tak, aby bola zhoda naprieč koalíciou. Pracovali na tomto návrhu aj v liberálnom krídle OĽANO, ale rozhodli sa pre dobro strany a koalíce, že nebudú sa podpisovať pod tento návrh, ani k nemu vystupovať, ale zahlasujú zań. Podľa hlasovania teda zistíte, kto sú títo ľudia. Tí liberálni poslanci sú v každej strane," hovorí predsedníča zdravotníckeho výboru a poslankyňa za SaS Janka Bittó Cigániková. "Je to vecou svedomia, zodpovednosti a voľby poslancov. Je to vecou toho, akých poslancov si národ zvolil. Pokiaľ si zvolili takto konzervatívny parlament, tak budeme musieť čeliť všetci následkom. Máme dva pozmeňováky, môžeme vyhrať aj my, aj oni. Ale nemyslím, že by vôbec mala táto diskusia prebiehať," hovorí Janka Bittó Cigániková o tom, že zatiaľ nie je jasné, aký zákon nakoniec o interrupciách prejde - či pozmeňovací návrh Anny Záborskej, alebo liberálnej skupiny koaličných poslancov. Prečo Slovensko ešte nepoužíva interrupčnú tabletku? A čo je ochotná vyobchodovať s krídlom poslankyne Záborskej v návrhoch? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Jankou Bittó Cigánikovou.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.