Podcast: Rozhovory ZKH

Viskupič zo SaS: Škôlky by som veľmi rýchlo otvoril

21.04.2020
"Ja myslím, že by to bolo viac ako dve percentá HDP, možno tri, tri a pol. Ale to je 200 tisíc ľudí, ktorých dostaneme do práce. Je to cez 10 percent pracovnej sily, to sú rodiny, ktorým sa zlepšia príjmy a budú mať prácu," hovorí poslanec za SaS a predseda finančného výboru Marián Viskupič o argumente Igora Matoviča, že ak by sme uvoľnili ekonomiku, bolo by to len dve percentá HDP a nestojí to za to.Vláda by podľa neho už mala pokročiť aj v otázke nájmov a bankového odvodu: "Znížiť na polovicu, z 0,4 percenta na 0,2. O ďalšom roku sa potom môžeme rozprávať neskôr. Ja si myslím, že čím skôr by sme ho mali znížiť, a posunúť sa ďalej," hovorí o bankách Viskupič.Ako funguje SaS a OĽaNO, keď premiér hovorí, že ľudia nemajú počúvať Richarda Sulíka? A bude táto vláda musieť zrušiť trináste dôchodky? Kedy sa môže uvoľnovať ekonomika?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslancom za SaS Mariánom Viskupičom z 19. apríla.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK