Diplomat Káčer: 1000 rokov útlaku pod Maďarmi? To je naša plebejská samoštylizácia

13.06.2020
"Na strane maďarskej vidíme samoštylizáciu do niečoho, čo nikdy neexistovalo. Na slovenskej strane vidíme zas taký extrém, že my odhodíme aj to, čo sme mali, na čom sme sa podieľali, čo sme tvorili a tvárime sa, že jediným dedičstvom Slovákov sú bryndzové halušky, vybíjaný opasok, valaška, ovca, pes a Jánošík, ktorý kradol a lúpil. Príde mi to patologické. Ako keď mám kamaráta, ktorý trpí mindrákmi. Tomu by som poradil aby sa šiel porozprávať s psychológom alebo kamarátom, ale čo s národom?" hovorí bývalý veľvyslanec v Budapešti a Washingtone Rastislav Káčer o výklade histórie Maďarmi a Slovákmi."Veľmi ľahko sa dá oživiť maďarská karta, keby to niekto chcel urobiť aj ako spravodajskú operáciu," dodáva o vzťahoch Maďarov a Slovákov pri stom výročí Trianonskej zmluvy Rastislav Káčer.Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s diplomatom Rastislavom Káčerom. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK