Komik Žifčák: Chceme založiť cirkev Svedkovia Liehovovi. Sme cirkev 21. storočia
16:50
Podcast: Rozhovory ZKH

Komik Žifčák: Chceme založiť cirkev Svedkovia Liehovovi. Sme cirkev 21. storočia

17.03.2021

"Uvidíme, ako dopadneme so sčítaním, ale radi by sme. Pokúsime sa zaregistrovať Svedkov Liehovových. Musíme zozbierať 50-tisíc podpisov, potom musíme odovzdať na ministerstvo kultúry celé naše učenie aj s podpismi, a ešte aj tak zasadne komisia ministerstva kultúry a oni sa môžu rozhodnúť, že nám ten štempel nedajú a registrovanou cirkvou nebudeme. Ak budeme, budem hlava cirkvi. Archnalej Gabrilej," hovorí komik Gabriel Žifčák, ktorý vyzýva svojich fanúšikov, aby sa pridali k Svedkom Liehovovým už v sčítaní ľudu, ktoré práve prebieha.

"Ak by sme si potom požiadali o finančný príspevok od štátu, dostali by sme asi 4 milióny eur ročne. Sú to peniaze, ktoré by boli majetkom cirkvi. My by sme potom otvorili chrám v každom väčšom meste, čo je v našom prípade klub, kde by sme šírili kultúru. Peniaze idú z ministerstva kultúry, a my by sme tie peniaze chceli vrátiť do kultúry. Koncerty, diskusie, festivaly a vytvoriť grantový systém pre kultúru pre malé divadlá, malé kluby," dodáva Žifčák s tým, že uraziť veriacich svojou recesiou nechce.

Prečo sa na to podujal? A nepodporuje týmto nadmerné pitie alkoholu na Slovensku? Neuráža týmto katolíkov alebo iných veriacich? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so standup komikom Gabrielom Žifčákom.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.