Rybníček: Holého stavebný zákon urobí zo Slovenska korupčné eldorádo
28:42
Podcast: Rozhovory ZKH

Rybníček: Holého stavebný zákon urobí zo Slovenska korupčné eldorádo

13.05.2021

"To, čo chce pán holý bude dvojnásobné eldorádo pre investorov a developerov, lebo bude o stavbách rozhodovať iba štát bez toho, aby sa miestni občania vôbec mohli vyjadriť, či to chcú alebo nechcú. Bude to horšie ako teraz. Dnes si nemôžeme myslieť, že toto zastaví eldorádo. Toto eldorádo ešte zhorší," hovorí o návrhu stavebného zákona prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

"Tak ako sme boli zvyknutí na korupciu v privatizácii, tak toto, čo podporuje pán Holý bude priestor na korupčné eldorádo. Dnes, keď mestské zastupiteľstvo rozhodne, že nie, tak nie. Ale teraz na základe návrhu pána Holého povie ok, tak ste mi to neschválili a pôjde na kraj a u nejakého úradníka si to vybaví. Na hlavách to zasa skončí nám," popisuje Rybníček.

S čím nesúhlasia samosprávy v návrhu Štefana Holého? Ako by to malo podľa nich vyzerať? A čo sa udeje, ak by návrh stavebného zákona prešiel? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s primátorom Trenčína a prezidentom Únie miest Slovenska Richardom Rybníčkom. 

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.