Riaditeľ Mičev: Ak prejde Múzeum SNP pod obranu, odchádzam
23:03
Podcast: Rozhovory ZKH

Riaditeľ Mičev: Ak prejde Múzeum SNP pod obranu, odchádzam

18.05.2021

"Ministerka Milanová to môže vidieť inak, ak by niekto ako súkromník predával byt, asi najskôr si ho pozrie, ocení, a potom ho predáva, lebo vie za akú cenu. Ale pani ministerka nevidela našu činnosť a nebola u nás za ten čas, čo je ministerkou. Všetky informácie, ktoré dostáva, sú sprostredkované od ľudí, ktorí jej buď úmyselne zamlčiavajú fakty, alebo, čo by bolo horšie, jej úmyselne klamú. 

Ja ministerku po neviemkoľkýkrát vyzývam, aby prišla do múzea SNP, oboznámila sa s našou činnosťou a porozpráva sa so zamestnancami. Nerozumiem jednému, to naozaj kultúra nemá iný problém ako riešiť postavenie organizácie, ktorá funguje ako hodinky? Ktorá je bezproblémová?" hovorí riaditeľ múzea SNP Stanislav Mičev o pláne, aby múzeum prešlo z ministerstva kultúry pod ministerstvo obrany. 

"Ja budem súčinný, urobím všetko, čo je potrebné z hľadiska zákona, splním si povinnosti, ale ak k tomu naozaj dôjde, ja na tom poste nezostanem. Odídem," dodáva Mičev.      Je SNP vojenská operácia? A prečo by bol problém, ak by múzeum spadalo pod ministerstvo obrany? Hovoril už riaditeľ múzea SNP s ministerkou kultúry Natáliou Milanovou? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom múzea SNP Stanislavom Mičevom. 

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.