Organizátorka Sexistického bludu: Neoznačujeme Matoviča za sexistu
14:41
Podcast: Rozhovory ZKH

Organizátorka Sexistického bludu: Neoznačujeme Matoviča za sexistu

12.04.2021

"My si nemyslíme, že zámer Igora Matoviča bol zlý, ani ho neoznačujeme za sexistu, iba hovoríme, že spôsob akým to povedal, bol nešťastný. Od neho v jeho pozícii premiéra, keď reprezentuje krajinu, tak na to majú ľudia oprávnene vyššie nároky, aby jeho komunikácia bola citlivejšia a nesexistická. Plus, áno, niekomu sa to môže zdať ako neškodný kompliment, ale my hovoríme, že ide o takú láskavú formu sexizmu. Je to sexizmus prezlečený za kompliment.

On tam oceňuje krásu žien, ako sa vedia postarať o mužov, v skutočnosti nás odkazuje práve do tradičnej sféry žien, že sme estetické doplnky, dekorácie, vy tu varte mužom a tak ďalej. Znie to ako kompliment, ale upratáva nás do tradičných ženských rolí," hovorí organizátorka anticeny Sexistický blud Diana Gregorová o víťazovi ankety Igorovi Matovičovi.

"Za sexizmus považujeme to, keď na základe príslušnosti k rodu alebo pohlaviu sú ľudia zosmiešňovaní, ponižovaní alebo sú tam rôzne stereotypy. Áno, niektoré výroky sa niekomu môžu zdať menej sexistické, dostávame aj takúto spätnú väzbu. Je to anticena verejnosti a oni majú v rukách možnosť vyjadriť to, že s niečím nesúhlasia," dodáva Diana Gregorová ku kritike, že mnohí ľudia niektoré výroky v ankete za sexizmus nepovažujú.

– 

Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH. 

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.