Podcast: Rozhovory ZKH

Tamajka z FIIT: Tragédia je, že najlepší študenti odídu z FIIT do zahraničia

22.07.2020
"Všetko bolo v súlade so zákonom. Týmto sa dekan oháňal viackrát, aj senát. Veď dekan neporušil zákon. To je v poriadku, že všetko bolo v súlade so zákonom, ale máme tu aj vyššie princípy. Toto je práve to, kde dekan manažérsky a ľudsky zlyhal," hovorí doktorand z FIIT Martin Tamajka o konflikte na FIIT s dekanom Ivanom Kotuliakom.   "Študenti na celom Slovensku pochopili, že samospráva má zmysel a je dobré sa o ňu zaujímať. Lebo keď to funguje, tak je všetko v poriadku, ale keď nie, tak je problém a treba sa pýtať, že kde je samospráva a študenti sa o ňu musia zaujímať. Je tu ešte ďalšie pozitívum, že študenti sa naozaj nádherným spôsobom zomkli. Viac ako 40 percent všetkých študentov fakulty sa postavili za princípy. My sme si tu v podstate vychovali generáciu študentov, ktorí budú schopní rozpoznať, keď sa niečo bude zlé diať, už v počiatku, a zakročiť," dodáva Martin Tamajka aj o pozitívach konfliktu na fakulte FIIT.   Čo bude teraz z fakultou FIIT? A vnímajú to študenti ako prehru dobra nad zlom?   Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s doktorandom z FIIT Martinom Tamajkom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK