Podcast: Rozhovory ZKH

Biochemik Čekan: Testy chceli kúpiť Maďari, ale pre nás je prvoradé Slovensko

10.04.2020
"Mám ponuku, či by sme nepredali naše testy do Maďarska. Ja som povedal, že až vtedy, keď uspokojíme potreby Slovenska," hovorí biochemik Pavol Čekan, ktorého firma dokáže vyrobiť testy na koronavírus."Pre nás je to prvý krát, čo naše produkty budú použité na Slovensku. Pre nás je to až samozrejmosť, že ak môžeme pomôcť v tejto ťažkej situácii, tak pomôžeme," hovorí vedec, ktorého prestížny startup neuspel v eurofondovej výzve Petra Plavčana, za ktorý musel ustúpiť. Pavol Čekan hovorí, že na Slovensko za to ťažké srdce nemá.Ako sa vyrába test na covid-19? Ako dlho bude trvať, kým bude k dispozícii 100 tisíc týchto testov a čo všetko k tomu ešte chýba?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s biochemikom Pavlom Čekanom.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK