Gröhling: Deti, ktorým rodičia nedajú rúško, budú musieť odísť zo školy
24:53
Podcast: Rozhovory ZKH

Gröhling: Deti, ktorým rodičia nedajú rúško, budú musieť odísť zo školy

01.09.2020
"Ja by som to dieťa zobral, že nech rodič ide s ním preč, ak nechce dodržiavať nastavené pravidlá. A on nech si potom vysporiada ostatné veci, keď bude dieťa vynechávať školu, lebo na nenosenie rúšok nie je žiadny reálny vedecký dôvod," hovorí minister školstva Branislav Gröhling o tom, čo majú robiť riaditelia, ak príde rodič, ktorý bude kričať na riaditeľa a riaditeľku, a nebude chcieť dať dieťaťu rúško. "Myslím, že očkovanie pre deti, ktoré pôjdu do školy, by malo byť dobrovoľné. To je taký zásah, o ktorom by mali rozhodnúť rodičia," hovorí minister školstva o tom, či v prípade, že svet nájde vakcínu na covid-19, by malo byť podmienkou detí na škole aj očkovanie proti koronavírusu. Ako sa otvorí školský rok? Čo hovorí minister na hoaxy o rúškach, ktorým veria niektorí rodičia? A aké reformy plánuje zo siedmich miliárd eur, ktoré dostaneme na reformy od únie? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom školstva za SaS Branislavom Gröglingom.  

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.