Podcast: Rozhovory ZKH

Pollák: Napätie na celom Spiši voči Rómom je obrovské

20.04.2020
"V ďalších lokalitách zatiaľ karanténa nebude, pretože sú to oblasti, kde sa nakazení vedia izolovať a majú vlastné domy. Poučili sme sa z prvých troch osád a počty ani oblasti už nezverejňujeme, aby sme nezvyšovali napätie a nenávisť voči Rómom," hovorí Peter Pollák, bývalý rómsky splnomocnenec a člen krízového štábu."Očakával by som v tejto situácii aj trocha väčšie zapojenie mimovládok, nosiť potraviny nestačí, na túto situáciu nebol nikto pripravený," dodáva Pollák.Kto môže za to, že z terénu ľudia hlásia, že najchudobnejšie rodiny v karanténe hladujú? A kedy sa skončí karanténa v troch osadách na Spiši?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s členom krízového štábu Petrom Pollákom zo 16. apríla.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK