Podcast: Rozhovory ZKH

Hapalová: Chceme zaviesť cez prázdniny letnú školu pre deti

06.05.2020
"V prvej fáze by sme to chceli otestovať pri deťoch zdravotníkov a policajtov. Tam si to vieme otestovať, ako by to mohlo fungovať," hovorí nová šéfka Štátneho pedagogického ústavu Miroslava Hapalová.Podobne ako premiér, hovorí aj o letnej škole pre deti: "Chceli by sme umožniť školám na dobrovoľnej báze urobiť letné školy na celom Slovensku. Ide o to, ako nastaviť tie podmienky tak, aby aj učitelia mali prázdniny na to zregenerovať sa. Rozmýšľame, ako zapojiť komunitné centrá aj mimovládky, ktoré s tým majú skúsenosti," dodáva.Ako a či vôbec bude letná škola, však ešte nemajú na ministerstve školstva uzatvorené. Ako sa zmení školstvo po pandémii? Zruší sa úplne známkovanie a prepadávanie? A budú deti chodiť do školy v lete?Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľkou Štátneho pedagogického ústavu Miroslavou Hapalovou zo 4. mája.

Podcast Rozhovory ZKH je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK